19 Şubat 2016 17:02

Sur'da içinde askerlerin bulunduğu bina çöktü: 3 asker öldü, 4 asker yaralı

Paylaş

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 80. günündeki sokağa çıkma yasağı ve saldırılar yoğun şekilde devam ederken Hasırlı Mahallesi'nde Özel Kuvvetler Komutanlığı timinin içinde bulunduğu eski bir binada henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı göçük meydana geldi. 

Göçükle ilgili açıklama yapan TSK, binada 7 askerin bulunduğunu, 4 askerin kurtarıldığını ancak göçük altında kalan 3 askerin hayatını kaybettiğini duyurdu. 

TSK'nın yaptığı açıklama şöyle: 

"19 Şubat 2016 Cuma günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında içinde yedi kahraman silah arkadaşımızın bulunduğu bir bina çökmüştür. Çöken binadan dört kahraman silah arkadaşımız hafif yaralı olarak kurtarılmış, üç kahraman silah arkadaşımız ise tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz."
(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İspanya Başbakanı Rajoy, kendi memleketinde 'istenmeyen adam' ilan edilecek

SONRAKİ HABER

Kamer'in, mülteci kadınlar raporu: Kadınların payına yoksulluk ve kuma olmak düşüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...