Rusya'ya ait savaş gemileri Akdeniz'e iniyor

Rusya'ya ait savaş gemileri Akdeniz'e iniyor

Rusya'ya ait savaş gemisi 'Novoçerkassk' ve 'Aleksandr Otrakovskiy', Suriye'nin de bulunduğu Akdeniz'e inmek üzere peş peşe Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Ege Denizi'ne yol aldı.

Çanakkale Boğazı'nda, Rusya'ya ait savaş gemilerinin geçişi nedeniyle son iki gündür hareketli dakikalar yaşıyor. Rusya Donanması'nın Karadeniz filosuna bağlı 142 borda numaralı 'Novoçerkassk' ile 031 borda numaralı 'Aleksandr Otrakovskiy', Marmara Denizi'nden saat 07.30'da Çanakkale Boğazı'na girdi. İki savaş gemisi saat 09.10'da boğazın manevra yapılması en güç noktası olan Nara Burnu'nu döndükten sonra Çanakkale önlerine ulaştı. İki savaş gemisine, boğazı geçişinde Türk Sahil Güvenlik Botu eşlik ettiği görüldü. İki savaş gemisinin sıcak gelişmelerin yaşandığı Suriye'nin de bulunduğu Akdeniz'e ineceği öğrenildi.

Daha önce Çanakkale Boğazı'ndan tek tek de geçtikleri gözlenen Rusya savaş gemilerinin son günlerde ikişer ikişer geçmesi dikkat çekti. Rusya Donanması'na ait 151 borda numaralı Azov ve 127 borda numaralı Minsk isimli savaş gemileri de dün Çanakkale Boğazı'ndan peş peşe geçerek Karadeniz'e çıkmıştı. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 19 Şubat 2016 10:36
www.evrensel.net
ETİKETLER Rusya