Artvin'deki doktorlardan Cerattepe'ye destek eylemi

Artvin'deki doktorlardan Cerattepe'ye destek eylemi

Artvin Devlet Hastanesi doktorları, Cerattepe bölgesinde maden çıkarılmak istenmesine tepki gösteren Artvinlilere destek verdi. 

'Artvin'in üstü, altından daha değerlidir. Artvinimize dokunma. Artvin Devlet Hastanesi Hekimleri' yazılı pankartla hastane bahçesinde toplanan sağlık çalışanları adına açıklamayı Dr. Mehmet Ası Oktan yaptı. Oktan, Cerattepe'de oluşturulmak istenen maden sahasına karşı Artvin halkının haklı mücadelesine destek verdiklerini belirtirken, şunları kaydetti: "Artvin halkının ve gelecek nesillerin sağlığını riske atacak, güzel Artvin doğasına zarar verecek her türlü eyleme karşı olduğumuzu bildiriyoruz. Yargı henüz son sözünü söylemeden, bu güzel ve eşsiz doğanın talan edilmesine karşı duruyoruz. Hekimleri ve sağlık çalışanları olarak bu zor günlerde, hizmet verdiğimiz halkın yanında durmayı görev biliyoruz. Temiz çevrenin ve sağlıklı içme suyunun kıymetini bilen her yurttaşımızı Artvin halkı ile dayanışmaya davet ediyoruz."

Hekimler ve sağlık çalışanlarının alkışlarla desteklediği Oktan, açıklamasının sonunda terörü de lanetlediklerini vurgulayarak, "Ankara'da yaşanan menfur terör saldırısında yaşamını yitiren yurttaşlarımızın yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz." dedi. (CİHAN)

www.evrensel.net