Ülkelerden Ankara saldırısına kınama

Ülkelerden Ankara saldırısına kınama

Ankara'daki bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için Türkiye'ye destek mesajları geldi.

İngiltere Başbakanı David Cameron, başbakanlığın resmi Twitter adresinden, "Düşüncelerim Ankara'daki terör saldırılarından etkilenenlerle birliktedir. Birleşik Krallık, bu acımasız şiddet eylemiyle dehşete düştü" diye yazdı.

NATO: ANKARA'NIN KALBİNDEKİ SALDIRIYI KINIYORUZ

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de yaptığı yazılı açıklamada, "Ankara'nın kalbinde, askeri personel taşıyan otobüslere dönük terör saldırısını güçlü bir şekilde kınıyorum. Yakınlarını kaybedenlere ve Türk halkına başsağlığı diliyorum. Düşüncelerimiz yaralılarla birilikte. Bu tür saldırılara hiçbir şekilde meşruiyet addedilemez. NATO müttefikleri, terörle mücadelede omuz omuzadır" dedi.

AB'DEN KINAMA

Avrupa Birliği (AB) ise saldırı ile ilgili yaptığı açıklamasında, Türkiye'nin ve Türk halkının yanında olduğunu belirtti. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn'ın yaptığı ortak açıklamada başka bir korkunç saldırının Ankara'nın merkezini vurduğu ifade edildi.

İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANI SALDIRIYI KINADI

İsveç Dış İşleri Bakanı Margot Wallström Twitter hesabından yayınladığı bir mesajla Ankara'daki bombalı saldırıyı kınadı. Margot Wallström "Ankara'daki bombalı saldırı sonrasında ölü sayısı artıyor. Düşüncelerim saldırının kurbanları ve aileleri ile birlikte. İsveç adına bu akıl almaz saldırıyı kınıyorum" dedi.

MERKEL: ACINIZI PAYLAŞIYORUZ, TERÖRE KARŞI YANINIZDAYIZ

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ankara’daki bombalı saldırıyı kınadı. Taziye mesajı yayımlayan Merkel, Merkel şu ifadeleri kullandı: “Ankara’da askeri araçlara yönelik saldırıyı endişeyle öğrenmiş bulunuyorum. Federal Hükümet bu son terör eylemini şiddetle kınamaktadır. Ölü ve yaralıların ailelerinin acılarını paylaşıyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türk halkına mesajım şu; Biz Almanlar acınızı paylaşıyoruz. Bu tür insanlık dışı eylemlerin faillerine karşı mücadelede Türkiye’nin yanındayız.” (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Ankara saldırısı