Evrensel’de çıkan mektuplarla bir nebze olsun rahatladık

Konveyör işçisi
İstanbul

Merhabalar
Ben Konveyör’de çalışan bir işçiyim. Tam tamına 10 yıl oldu burada çalışalı. Konveyör fabrikası çok insafsız bir şe-kilde işçileri çalıştıran bir yer. Bir kere çok uzun saatler çalışı-yoruz, zorunlu mesailer bizleri bıktırdı.
Hak hukuk adalet yok. Bundan kaç ay önce fabrikadan işçiler gazeteye mektup yazdılar. Fabrika yönetimi tutuştu. Ne yapacaklarını bilemediler. Yazılanları görmeyelim diye resmen gözlerimizi kapatıyorlardı. Baskı yaptılar bazı arkadaşları çıkardılar. Geriye kalan işçileri de sindirdiler. Aslında Konveyör çalışanı her şeye hazır ama sağlam bir şey olması lazım. Sendikada da iş yok gelip ilgilenseler biz gereğini yapacağız.
Şimdi kıdem tazminatlarının kaldırılacağı konuşuluyor. Bunca yıl o kadar haksızlığa göz yum çalış, bir ekmek parası için. Sonra sen gel bütün emeğimizi yok say. Bu işçi bugüne kadar sustu ama tazminatlarımıza dokundurtmayız.
Evrensel de çıkan mektuplar sayesinde bir nebze de olsa rahatladık. Çünkü birlik olmak isteyen arkadaşlar var. Kıdem tazminatımız için herkesin birlik olması lazım. İşçi-ler artık bu haksızlıklara göz yummasın. Biz sustukça sıra tazminatlarımıza geldi. Artık susmak yok işçiler olarak gümbür gümbür geleceğiz.

www.evrensel.net
ETİKETLER Konveyör