14 Şubat 2016 18:33

Özgecan Aslan için yürüyen ülkücüler, kadınları darbetti

İstanbul Ülkü Ocakları tarafından İstiklal Caddesi'nde Özgecan Aslan için düzenlenen eylemde çıkan arbede esnasında, eylemcilerden bazıları kendilerine laf attığı gerekçesiyle aralarında kadınların da olduğu birçok kişiyi darbetti.

Paylaş

İstanbul Ülkü Ocakları üyesi kadınlar tarafından, geçtiğimiz yıl Şubat ayında Mersin'in Tarsus ilçesinde katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı anmak ve kadın cinayetlerine "dur" demek için İstiklal Caddesi'nde yürüyüş düzenlendi. Ön ve arkalarında erkeklerin bulunduğu grup, "Özgecan için ülkücüler sokakta" sloganı ile Odakule önünden Galatasaray Lisesi önüne yürüdü.

Yürüyüş sonrası Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı Bayanlar Birimi Başkanı Hilal Güner açıklama yaparken, eylemcilerin arasında bulunan grubun, yoldan geçen kadınlara laf atması üzerine iki grup arasında tartışma çıktı. Kısa sürede arbedeye dönüşen tartışma esnasında, ülkücü grup aralarında kadınların da olduğu kişilere saldırdı.

Saldırıda kadınları darbeden ülkücü grup, nefret söylemleri içeren sloganlarla İstiklal Caddesi'nden ayrıldı. (İstanbul/DİHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Gazi'deki polis saldırısında 2 kişi yaralandı

SONRAKİ HABER

Otomobilin çarptığı çizgili sırtlan öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...