İnşaat sektörünün önündeki ‘engeller’ ölüyor

İnşaat sektörünün önündeki ‘engeller’ ölüyor

RUSYA’nın başkenti Moskova’nın güneyinde inşaat halindeki 7 katlı fabrika binası dün sabaha karşı çöktü. Kaza sonucu 1 işçi öldü, 10 işçi de yaralandı. Rusya Olağanüstü Haller Bakanlığı Moskova Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre, yaralılardan üçünün durumunun ağ

RUSYA’nın başkenti Moskova’nın güneyinde inşaat halindeki 7 katlı fabrika binası dün sabaha karşı çöktü. Kaza sonucu 1 işçi öldü, 10 işçi de yaralandı. Rusya Olağanüstü Haller Bakanlığı Moskova Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre, yaralılardan üçünün durumunun ağır. Rus yetkililer, kaza sırasında binada 16 işçinin bulunduğunu tahmin ettiklerini belirtti. Enkaz altında kalanların Orta Asya’dan gelen göçmen işçiler oldukları da kaydedildi.

Birkaç saniye içinde yerle bir olan binanın kaçak olduğu tespit edildi. Moskova İnşaat ve Yapım Dairesi, kendileri tarafından bu binanın inşaatı için izin verilmediğini bildirdi. Çöken binanın 2 bin metre karelik alanı kapladığı bildirildi.

PUTİN BİNA DERDİNDE

Rusya’nın başkenti Moskova’da sabaha karşı kaçak bir bina çöküp 1 işçinin hayatına mal olurken Rusya Başbakanı Vladimir Putin aynı gün katıldığı bir konferansta inşaat sektörünün önündeki bürokratik engellerin kaldırılması gerektiğini belirtti. Moskova’nın dışında yer alan Istra kasabasında inşa edilen konutlarda incelemelerde bulunan Putin, inşaat sektörünün sorunlarıyla ilgili konferansta konuştu.

Putin, “Durumun radikal olarak değişmesi gerekiyor. İzinlerin ve prosedürlerin tamamlanması bazen yıllar alıyor” dedi. Rusya lideri, “Bölgesel ya da yerel kuruluşların, elektrik şirketlerinin herhangi ek prosedür uygulamaları doğru değil. Keyfi bürokratik uygulamalardan kaçınmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net