13 Şubat 2016 10:51

HDP Yeni Şafak’a tepki gösterdi

Halkların Demokratik Partisi Basın Bürosu Yeni Şafak gazetesinin HDP’yi hedef haline getirmesine tepki gösterdi 'Çamur medyasının çabaları beyhude…' dedi.

Paylaş

Yeni Şafak gazetesi kendi binalarına yönelik saldırı sonrası HDP’yi ve eş başkanları suçlamaya devam etti. “Teröristlerin eşgalleri belirlendi, Kobani’den Geldiler, Yeni Şafak’a Demirtaş ve Yüksekdağ’ın adamları saldırdı” diye yazdı. 

HDP Yeni Şafak’ın haberine tepki göstererek yazılı bir açıklama yayınladı ve “AKP-Saray iktidarının ‘gazete’lerinden Yeni Şafak adlı yayın, yine Eş Genel Başkanlarımızı hedef gösteriyor” dedi. 

HDP “Partimize yönelik her gün yeni bir yalan ve iftira üreten merkezin unsurlarından olan söz konusu ‘gazete’nin kendilerine yapılan saldırı konusunda Eş Genel Başkanlarımızı suçlu göstermeye çalışması boşa bir çabadır” derken söz konusu haberdeki Eş Genel Başkanlara yönelik bütün ifadelerin gerçek dışı, yalan ve hayal ürünü olduğunu yazdı.

HDP açıklamasını şöyle tamamladı: “Kişilik hakları, insani değerler türü evrensel normlar bir yana, gazete olduğu iddiasına rağmen basın meslek ilkelerini bir gün bile uygulamayan Yeni Şafak adlı ‘gazete’nin bu faaliyetini kınarken, hakkında hukuki işlem başlatılacağını da belirtiriz” (MEDYA SERVİSİ)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Tapeler ortaya çıktı: IŞİD sınırdan elini kolunu sallaya sallaya geçmiş

SONRAKİ HABER

Halep'te cihatçılara yeni füzeler ulaştırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...