Cenazeleri teşhis edilen iki kişi birinci yaralı bodrumundan

Cenazeleri teşhis edilen iki kişi birinci yaralı bodrumundan

Cizre'de yaralıların bulunduğu bodrumlara yapılan saldırılarda öldürülen ve cenazeleri alınabilen 27 kişinin cenazesinden otopsi işlemleri için Urfa'ya sevk edilen 8 cenazenin 2'si aileleri tarafından teşhis edildi. Cenazelerden birinin 15 yaralının günlerce hastaneye kaldırılmayı beklediği bodrumda yaşamını yitiren Sultan Irmak'a (16) diğerinin ise aynı bodrumda yaralılar arasında bulunan Fehmi Dinç'e ait olduğu öğrenildi.

Dün Cudi Mahallesi'nden alındıktan sonra Cizre Devlet Hastanesi'ne götürülen 27 cenaze, otopsi işlemleri için Urfa, Şırnak ve Batman'daki hastanelere sevk edilmişti. 

Urfa Adli Tıp Kurumu'na ardından Urfa 500 Yataklı Devlet Hastanesi'ne götürülen 8 cenazeden 2'si aileleri tarafından teşhis edildi. Ailelerin yaptıkları teşhis sonucu cenazelerden birinin 15 yaralının günlerce hastaneye kaldırılmayı beklediği Cudi Mahallesi'ndeki ilk yaralı bodrumunda yaşamını yitiren Sultan Irmak'a diğerinin ise aynı bodrumda yaralılar arasında bulunan Fehmi Dinç'e ait olduğu tespit edildi. Cenazelerde yanık ve kurşun izlerinin olduğu belirtilirken, cenazelerin Dinç ve Irmak'a ait olduğunun belirlenmesi Cudi Mahallesi'nde içinde 10 cenaze ve 52 yaralının bulunduğu ikinci bodruma operasyon yapıldığı akşam, birinci bodruma da saldırı gerçekleştirildiğini ortaya çıkarttı. 

Fehmi Dinç'in ise yaralıların bulunduğu binadan yayınlanan fotoğraflarda zafer işareti yaparken fotoğrafı çekilen genç olduğu öğrenildi. (DİHA)

 

www.evrensel.net