17 Nisan 2012 12:22

Bakan Çağlayan, G-20 toplantısına katılacak

EKONOMİ Bakanı Zafer Çağlayan, 18-20 Nisan’da Meksika’daki G-20 Ekonomi-Ticaret Bakanları Toplantısına katılacak. Dünya ticaretinin yüzde 80’inden fazlasını temsil eden ülkeleri bir araya getiren G-20 bünyesinde ve Meksika dönem başkanlığında gerçekleştirilen G-20 Ekonomi-Ticaret Bakanları Toplantısı, G-20 üyesi &uum

Bakan Çağlayan, G-20 toplantısına katılacak

Paylaş

EKONOMİ Bakanı Zafer Çağlayan, 18-20 Nisan’da Meksika’daki G-20 Ekonomi-Ticaret Bakanları Toplantısına katılacak. Dünya ticaretinin yüzde 80’inden fazlasını temsil eden ülkeleri bir araya getiren G-20 bünyesinde ve Meksika dönem başkanlığında gerçekleştirilen G-20 Ekonomi-Ticaret Bakanları Toplantısı, G-20 üyesi ülkeleri ilk kez bu düzeyde bir araya getirecek.

Program çerçevesinde Bakan Çağlayan, ‘korumacılıkla mücadele’ temel vurgusu etrafında, bu toplantı gündemini teşkil eden, ticaret, büyüme ve istihdam arasındaki ilişki, küresel değer zincirleri, Dünya Ticaret Örgütü kapsamındaki çok taraflı ticaret müzakerelerinin ilerletilmesi gibi hususlardaki görüşlerini açıklayacak.

Bakan Çağlayan, Meksika ziyareti kapsamında ayrıca başta Meksika Ekonomi Bakanı Bruno Ferrari olmak üzere, aralarında Hindistan Ticaret ve Sanayi Bakanı Anand Sharma ve Güney Kore Ticaret Bakanı Bark Taeho’nun da bulunduğu Bakanlarla bir dizi ikili görüşme gerçekleştirecek. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Deva’da sendikalı 4 işçi atıldı

SONRAKİ HABER

Bornova Belediyesi’nde TİS coşkusu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa