İçişleri Bakanını protesto eden 8 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanını protesto eden 8 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Erzurum’da “Sayın bakanım, senin geldiğine çok sevindim” diyen yurttaşa, “Yok ya. Nerden bileyim sevindiğini? Hadi bir takla at ya da oyna bir göreyim” sözlerini bakanlığın önünde protesto eden Halkevleri üyeleri gözaltına alındı.İçişleri Bakanı İdr

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Erzurum’da “Sayın bakanım, senin geldiğine çok sevindim” diyen yurttaşa, “Yok ya. Nerden bileyim sevindiğini? Hadi bir takla at ya da oyna bir göreyim” sözlerini bakanlığın önünde protesto eden Halkevleri üyeleri gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Erzurum’da “Sayın bakanım, senin geldiğine çok sevindim” diyen yurttaşa, “Yok ya. Nerden bileyim sevindiğini? Hadi bir takla at ya da oyna bir göreyim” sözlerini İçişleri Bakanlığı önünde Halkevleri üyeleri sloganlar atarak ve darbuka çalarak protesto etti. Halkevi üyelerinin protestosuna ve basın açıklamasına izin vermeyeceğini belirten polis uyarılarda bulundu. Buna rağmen grup basın açıklamasını yaptı. Açıklamanın artından polis 8 kişiyi gözaltına aldı. (ANKARA)

www.evrensel.net