Cizre Cudi Mahallesi'nde 27 cenaze hastaneye kaldırıldı

Cizre Cudi Mahallesi'nde 27 cenaze hastaneye kaldırıldı

Cudi Mahallesi'ne giden belediye ambulansları şu ana kadar 27 cenazeyi Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Cenaze sayısının daha fazla olduğu ve ambulansların tekrardan mahalleye gitmesinin beklendiği belirtiliyor.

Şırnak Cizre'de, 2 gece önce saldırı düzenlenen bodrum katında ölüdürülenlerin cenazelerini almak üzere Cudi Mahallesi'ne giden belediye ambulansları şu ana kadar 27 cenazeyi Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Alınan cenazelerin asker ve polis tarafından ceset torbasına konulmuş olduğu belirtilirken, cenaze sayısının daha fazla olduğu belirtildi

HASTANEYE KALDIRILAN CENAZELERİN ÇOĞU YANMIŞ VE PARÇALANMIŞ

Cenaze torbalarına konularak hastaneye getirilen cenazelerin çoğunun yanmış ve parçalanmış halde olduğu belirtildi. Hastaneye taşınan cenazelerin tamamının ikinci binanın bulunduğu Narin Sokak'ta alındığı öğrenildi. 

SAYI ARTABİLİR 

Abluka ve karartma nedeniyle net bilgi alınamazken, bu gün akşam saatlerinde Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 27 cenazenin yanı sıra, saldırı gecesi de 7 cenazenin hastaneye kaldırıldığı bildirilmişti. Binanın bulunduğu alanda başka cenazelerin de olduğu belirtildi. 

Cenazeleri hastaneye kaldıran Cizre Belediyesi'ne ait ambulans personeli ise belediyeye döndü. (DİHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 09 Şubat 2016 20:06
www.evrensel.net
ETİKETLER CizreCudi Mahallesi