08 Şubat 2016 22:55

Sur'da yeni yasak

Paylaş

Diyarbakır Valiliği Sur'da "sokağa çıkma yasağı" adı altında yürütülen kuşatmaya ilişkin yazılı açıklama yaparak, yeni bir yasak kararı duyurdu. Açıklamada, Gazi Caddesinde yarın sabah itibariyle yeni bir yasak kararı alındığı duyuruldu.

Valiliğin açıklaması şöyle:

"İlçemiz Sur içi mahallelerinde silahlı terör örgütü mensuplarınca barikat kurma, hendek kazma ve bombalı tuzaklama faaliyetleri neticesinde eğitim-öğretim faaliyetlerinin, sağlık hizmetlerinin, ibadethanelerde icra edilen din hizmetlerinin sunulmasında ve vatandaşlarımızın bu hizmetlere ulaşmasında sorunlar yaşanmaktadır. Bu durum nedeni ile ilçemiz merkez mahallelerinde vatandaşlarımızın günlük yaşamını normal şartlar altında sürdürmesinin zorlaştığı ve ticari hayatın aksadığı gözlemlenmiştir.

Bu bakımdan kamu düzeninin sağlanması, sokak aralarındaki barikatların kaldırılması hendeklerin kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları esnasında sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etme adına ilçemiz Suriçi’nde bulunan Gazi caddesinin bir bölümünde (Çiftehan Sokak girişinden başlayıp Mardinkapı çıkışına kadar olan kısmında) 09.02.2016 Salı günü sabah saat 06.00 itibari ile ikinci bir emre kadar Kaymakamlığımızca sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa riayet etmeleri kendi can ve mal güvenliklerinin temin edilmesi adına önem arz etmektedir." (HABER MERKEZİ)

FOTOĞRAF: AYŞE ADANALI

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

ABD: YPG'yi terörist örgüt olarak görmüyoruz, desteklemeyi sürdüreceğiz

SONRAKİ HABER

Bakan Yıldırım: Ranttan herkesin pay alması lazım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...