Ölüm bu kez otogarda yakaladı: Suriyeli bebek, açlık ve soğuktan öldü

Ölüm bu kez otogarda yakaladı: Suriyeli bebek, açlık ve soğuktan öldü

Suriye’nin Halep kentindeki savaştan kaçarak yürüyerek Hatay’a, oradan da İstanbul’a gitmek üzere Adana otogarında otobüs bekleyen 33 yaşındaki Nesrin Berdoş’un 1 yaşındaki bebeği Garam, besin yetersizliği ve soğuğa bağlı olarak yaşamını yitirdi.

Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı polisler, merkez Seyhan ilçesindeki otogarda Suriyeli bir bebeğin öldüğü ihbarını aldı. Otogara gelen polis,  bekleme salonundaki bir koltukta bebeğin cansız bedenini buldu. Sağlık ekiplerine haber veren polis, çevrede bulunan bir Suriye vatandaşı aracılığıyla anne Nesrin Berdoş ile konuştu. Bebeğinin yanında gözyaşları içinde oturan anne Berdoş, Halep’ten yürüyerek Hatay’a, oradan da İstanbul’a gitmek üzere akrabalarıyla Adana’ya otobüsle geldiklerini anlattı. Babası Suriye’deki savaşta hayatını kaybeden Garam bebeği, otogara gelen sağlık ekipleri, koltuktan alarak ambulansa götürdü.

Adana Adli Tıp Kurumuna götürülen Garam bebeğin ilk belirlemelere göre besin yetersizliği ve soğuğa bağlı olarak yaşamını yitirdiği öğrenildi. (Adana/DHA)

www.evrensel.net