Uluslararası sendika liderleri  Ankara Katliamı  anmasına katılacak

Uluslararası sendika liderleri Ankara Katliamı anmasına katılacak

ITUC Genel Sekreter Vekili Jaap Wienan ve ETUC Genel Sekreteri Luca Visentini 10 Şubat’ta Ankara’ya gelerek, Ankara Katliamı anmasına katılacak. 

10 Ekim Ankara Katliamı’nda kaybedilenler her ayın onunda Ankara Garı önünde yapılan etkinliklerle anılıyor. Avrupa Sendikalar Konfederasyonu ETUC, DİSK ve KESK’in daveti üzerine her ayın 10’unda düzenlenen bu etkinliklere katılma ve konunun takipçisi olma kararı aldı.

10 Şubat’taki anmaya 160 ülkeden 180 milyon işçiyi temsil eden ITUC’un Genel Sekreter Vekili Jaap Wienan katılarak bir konuşma yapacak. Wienan’ın yanı sıra Avrupa genelinde 60 milyon işçiyi temsil eden ETUC’un Genel Sekreteri Luca Visentini de Ankara anmasına katılacak.

Fransa CGT Konfederasyonundan Nejat Ferouse ve CFDT Konfederasyonundan Blandine Landas da Ankara Garı’ndaki anmaya katılarak Paris Katliamı kurbanlarının mesajlarını iletecek. Heyet daha sonra 15. DİSK Genel Kuruluna katılmak üzere İstanbul’a gidecek.

10 Mart’taki yapılacak anmaya Avrupa Kamu Hizmetleri Federasyonu 10 Nisan’daki anmaya ise Avrupa Nakliyat İşçileri Federasyonunun katılması planlanıyor. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net