Karakol inşaatında vinç devrildi: 1 işçi öldü

Karakol inşaatında vinç devrildi: 1 işçi öldü

İzmir'in Buca ilçesinde, emniyet müdürlüğü inşaatında kullanılan vinç devrildi. Olayda, 20 gün önce Irak'taki işinden ayrılıp yurda dönen, 25 yıllık vinç operatörü 50 yaşındaki Mustafa Yalçınkaya öldü.

Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının inşaatında iki gün önce vinç getirilip montajı yapıldı. Bu sabah inşaat çalışması başlatılmasından kısa süre sonra Mustafa Yalçınkaya'nın operatörlüğünü yaptığı vinç, büyük bir gürültüyle devrildi. İlk müdahaleyi yapan inşaat işçileri, sağlık ve polis ekiplerinden de yardım istedi. İnşaat alanın sevk edilen sağlık görevlilerinin müdahalesinde, Mustafa Yalçınkaya'nın öldüğü belirlendi. İnşaat alanına gelen İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, olayla ilgili bilgi aldı. Çağırılan uzman ekiplerin incelemesinden sonra kazanın nasıl yaşandığının tespit edileceği açıklandı. İnşaat alanının hemen yanında oturan İdris Sülü ise, "Kurulduğu günden beri ekipler sürekli vinçle uğraşıyorlardı. Bu bizim de dikkatimizi çekti ve devrilmesinden korkuyorduk. evlerin üzerine devrildiği zaman faciaya neden olabilirdi. Sabah büyük bir gürültüyle kendimizi dışarı attığımızda, bu manzarayı gördük" dedi. 

IRAK'TAN GELMİŞ, İKİ GÜN ÖNCE İŞE BAŞLAMIŞ

Devrilen vincin altında kalıp hayatını kaybeden Mustafa Yalçınkaya'nın 25 yıldır aynı işi yaptığı belirtildi. Birçok büyük firmaların inşaat projelerinde çalışan Mustafa Yalçınkaya'nın son olarak Kuzey Irak'ta çalıştığı, 20 gün önce de, İzmir'e döndüğü ifade edildi. Nöbetçi savcının incelemesinden sonra Mustafa Yalçınkaya'nın cesedi otopsiye gönderildi. Mustafa Yalçınkaya'nın ölümüyle şoke olan arkadaşları da, vincin bakımının yeni yapıldığını söyledi. (DHA)

www.evrensel.net