Aylin Nazlıaka, kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi

Aylin Nazlıaka, kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Basına kapalı olarak gerçekleşen PM toplantısında, tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın durumu görüşüldü.

Yapılan oylamada Nazlıaka'nın Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar verildi. 5 saat süren toplantı sonrası PM'den yapılan açıklamada, "CHP’li bir milletvekilinin TBMM makam odasının duvarındaki Mustafa Kemal Atatürk resmini indirdiğine ilişkin, asılsız ve gerçeğe aykırı iddialar ortaya atarak, CHP’nin kamuoyunda tartışılmasına neden olan Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Aylin Nazlıaka’nın, parti tüzüğünün 68/A ve F ile 70/A-a-b hükümleri uyarınca tedbirli olarak kesin ihraç istemeyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine karar verilmiştir." denildi.

‘BU OLAY, İSMİM AYLİN NAZLIAKA OLDUĞU KADAR GERÇEKTİR’

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, "Bu olay, ismim Aylin Nazlıaka olduğu kadar gerçektir. Üyeliğim koparılsa bile CHP için çalışmaya devam edeceğim. CHP ailesinin her bir ferdiyle, tasa ve kıvançta bir olmayı sürdüreceğim." dedi. 

Bütün arkadaşlarının görüşlerini dile getirdiğini belirten Nazlıaka, isim açıklaması konusunda kendisine yönelik yoğun bir baskı yapıldığını vurguladı. İsim açıklamaması halinde bunun inandırıcılığının sorgulanacağının söylendiğini aktaran Nazlıaka, "Bu olay, ismim Aylin Nazlıaka olduğu kadar gerçektir. Algısal boyutla gerçekleştirilen olay arasında fersah fersah fark oluşmuştur. Bu olay, bir Atatürk düşmanlığı diye gerçekleştirilmemiştir. Olay basına servis edildiği için yanlış yönlendirilmiş; iletişim sorunu yaşanmıştı. Kar tanesi büyüyüp çığa dönüşmüştür. CHP'nin bu çığın altında ezilmesini elbette istemem. Ancak olayın yönetilememesi, benim üzerine yıkılmasını kabul edemem. İsim açıklamamam ise o ismi koruma amaçlı değil ilkesem bir duruştur. Bunu tarih değerlendirecektir. Üyeliğim koparılsa bile CHP için çalışmaya devam edeceğim. CHP ailesinin her bir ferdiyle, tasa ve kıvançta bir olmayı sürdüreceğim." şeklinde konuştu. (CİHAN)

Son Düzenlenme Tarihi: 07 Şubat 2016 15:11
www.evrensel.net