06 Şubat 2016 16:41

Avcılar’da liseli ve üniversiteli gençler barışı tartıştı

Paylaş


İstanbul Avcılar’da liseli ve üniversiteli gençler ülke gündemini konuşmak için bir araya geldi. 

Bölgede yaşananları liseli ve üniversiteli penceresinden değerlendiren gençler sık sık bölgede yaşananların medyaya yansımadığını vurguladılar. Yandaş medyanın gerçekleri gizlediğini söyleyen gençler doğruları söylemekten geri durmayan muhalif basına sahip çıkmaları gerektiğini söyledikten sonra yaşananlar karşısında nasıl bir tutum almak gerektiğini ve gençliğin üstüne düşen görevleri konuştu. 

Barışın gelmesi için gençlerin ne yapılabileceğini tartışan gençler, AKP iktidarının ülkeyi bir savaşa sürüklerken gençleri de kutuplaştırma yoluna gittiğini belirttiler. 

Bunların yanı sıra üniversitelerin bir "yasaklar üniversitesi" yapılmak istendiğinin altını çizen öğrenciler akademisyenlere açılan soruşturmalara da değindiler. 

Her gün yeni bir ölüm, katliam haberiyle uyanılan bu dönemde gençliğin büyük bir kesiminin barış taraftarı olduğu ama bunu dile getirmekten çekindiğini belirten gençler, barış isteğini dile getiren gençlerin çevrelerinden tepki aldıklarını söylediler. Tüm bunların karşısında barış istediğini ısrarla dile getireceklerini söyleyen gençler, liselerde üniversitelerde fabrika ve atölyelerde daha çok gençle birleşmek ve ortak bir mücadele hattı örmek gerektiğinin önemini vurguladılar. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Van YYÜ’de 8 akademisyen ifade verdi: İmzalarımızı kesinlikle geri çekmeyeceğiz

SONRAKİ HABER

Yüzüklerin Efendisi senfoni orkestrası eşliğinde Zorlu’da

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...