16 Nisan 2012 15:15

‘Darbeci anlayış bugün de sürüyor’

Balıkesir’in Edremit İlçesinde, Emek Partisi ilçe bürosu açılışında konuşan EMEP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Varlı, darbeci anlayışının günümüzde de devam ettiğini söyledi.Hükümetin emperyalist güçlerin denetiminde; bir yandan komşularla problemleri artırarak, savaş kışkırtıcılığı ile

‘Darbeci anlayış bugün de sürüyor’

Paylaş

Hükümetin emperyalist güçlerin denetiminde; bir yandan komşularla problemleri artırarak, savaş kışkırtıcılığı ile tehlikeli bir mevziye yol aldığını, diğer yandan ülke içinde antidemokratik uygulamalarla emek ve demokrasi güçlerinin sesini boğmak istediğini dile getiren Varlı, tam bağımsız, demokratik bir Türkiye için emek ve demokrasi güçlerinin geniş bir birlikteliğine ihtiyaç olduğunu söyledi. EMEP’in böylesi bir birliğin, demokratik Türkiye’nin savunucusu ve mücadele merkezlerinden biri olduğunu belirten Varlı, “Emek Partisi emperyalizme karşı bağımsızlık isteyen, ezilenlerin ve mazlumların partisidir. Emek Partisi yurtsever bir partidir ve ülkede, bölgede oynanmak istenen oyunlara, savaş kışkırtıcılığına karşı halkların kardeşliğini ve barışı savunur” dedi.

EMEP ilçe örgütü yönetimi Sakine Kırteke, Fazlı Aksoy, Bahri Mercan, Lale Işık ve Mehmet Tank’tan oluştu. (Balıkesir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Adaylar Paris’te kapıştı

SONRAKİ HABER

Küçükçekmece'de çocuk istismarı: 5 yaşındaki çocuk yoğun bakımda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa