Adana'da polisin vurduğu Mahmut Çakır yaşamını yitirdi

Adana'da polisin vurduğu Mahmut Çakır yaşamını yitirdi

Adana'da 31 Ocak günü Bölgedeki kuşatma ve sivil ölümleri protesto eylemleri sırasında polisin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan ve 3 gün önce beyin ölümü gerçekleşen Mahmut Çakır, yaşamını yitirdi.

Adana'da Adana'da 31 Ocak günü Bölgedeki kuşatma ve sivil ölümlerine karşı halkın 31 Ocak'ta gerçekleştirdiği protesto eylemlerine polis, tazyikli su, gaz bombaları, ses bombası ve yer yer gerçek mermilerle saldırmıştı. Halkın tepkisini ortaya koyduğu mahallelerden biri olan Barbaros Mahallesi'nde protesto eylemine saldıran polisin etrafa açtığı ateş sonucu başından ağır yaralanan Mahmut Çakır, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 

Ağır yaralanan Çakır, Özel Adana Güney Hastanesi'ndeki ilk müdahalesinin ardından Adana TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Ensesinden giren ve kafatasında kalan kurşun nedeniyle doktorların müdahale edemediği Çakır'ın 1 Şubat'ta beyin ölümü gerçekleşti. Ertesi gün Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Beyin Cerrahi Yoğun Bakım servisine sevk edilen Çakır'ın kafatasında bulunan mermi çekirdeğinin çıkarılması için yine doktorlar tarafından müdahalede bulunulamadı. 

Makineye bağlı olarak yaşatılan Çakır'ın sabah saatlerinde yaşamını yitirdiği belirtildi. Çakır'ın cenazesi hastane morguna alınırken, hastaneye çok sayıda polis sevk edildi. (DİHA)

www.evrensel.net