Gazeteci Babahan DİHA'daki nöbet eylemine başladı

Gazeteci Babahan DİHA'daki nöbet eylemine başladı

Bölgedeki zor şartlar altında çalışan basın emekçileriyle dayanışma amacıyla Diyarbakır'a gelen gazetecilerden Ergun Babahan, Dicle Haber Ajansı Diyarbakır Bürosu'ndaki "Haber Nöbeti'ne başladı. Muhabirlerle birlikte sabah kahvaltısı yapıp, gündem toplantısına katılan Babahan, ardından da yurttaşlarla görüşmek üzere kuşatma altındaki Sur'da yasağın kalktığı mahallelere gitti.

Bölgede çalışan gazetecilerin baskı ve zorluklar altında çalışan gazetecilerle dayanışmak ve alanda beraber çalışmak Diyarbakır'da "Haber Nöbeti" başlatan gazetecilerden Ergun Babahan Dicle Haber Ajansı'nın Diyarbakır Bürosu'nda "Nöbet Eylemi"ne başladı. Ajansta sabah muhabirlerle birlikte sabah kahvaltısı yapan Babahan, ardından yapılan gündem toplantısına katıldı. 

Gündem toplantısında gün içerisinde takip edilecek rutin ve özel gündemleri dinleyip, bu konuda önerilerde buluna Babahan, yapılan görev dağılımı sonrası birbirleri ile yarışan muhabirlerin ekipman paylaşımına tanıklık etti.

Gündem dağılımında Babahan'a ise, muhabir Uğur Akgül ile birlikte kuşatma altındaki Sur'da 'sokağa çıkma yasağı'nın kalktığı mahallelere gidip, yaşananları yerinde gözlemlemek ve mahalle sakinleri ile görüşme görevi verildi. 

Sur'a gidip yurttaşlarla görüşecek olan Babahan, yurttaşların anlatımları ile birlikte karşılaşacağı tabloya dair izlenimlerini haberleştirecek. 

Aldığı haber gündemi ile birlikte bölgedeki gazetecilerin yaşadıklarını, alanda çalışmanın zorluklarını yerinde gözlemleme fırsatına sahip olacağını dile getiren Babahan, bundan sonra da haber nöbetlerinin devam edeceğini söyledi. (DİHA)

www.evrensel.net