Sur’da yasak, 9 mahallede kaldırıldı, 6 mahallede sürüyor

Sur’da yasak, 9 mahallede kaldırıldı, 6 mahallede sürüyor

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde 9 mahallede sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. 6 mahallede ise yasak sürüyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 27 Ocak tarihinde yasak ilan edilen Abdaldede, Ali Paşa, Lalebey, Süleyman Nazif ve Ziya Gökalp mahalleleri ile dün gece ilan edilen Camikebir, Caminebi, İskenderpaşa ve Melikahmet mahallerinde sokağa çıkma yasağı bugün saat 10.00 itibariyle kaldırıldı. 6 mahallede ise yasak sürüyor.

Sur Kaymakamlığı’nın resmi sitesinden duyurulan açıklamada, “Suriçi’nde bulunan Abdaldede, Alipaşa, Lalebey, Süleyman Nazif ve Ziya Gökalp Mahallelerini kapsayan ve yine 02/02/2016 tarihinde ilan edilen Camii Kebir, Camii Nebi, İskenderpaşa ve Melikahmet Mahallelerini kapsayan sokağa çıkma yasağı 03.02.2016 tarihi Çarşamba günü saat 10:00 itibari ile kaldırılmıştır” denildi.

9 mahallede yasağın kalktığı ilçede Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş Mahallelerinde yasak sürüyor.

Suriçi’ndeki Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş Mahallelerinde ve Gazi Caddesi’nde 2 Aralık’ta ilan edilen yasağa 11 Aralık’ta 17 saatliğine ara verilmişti. (DİYARBAKIR)

Son Düzenlenme Tarihi: 03 Şubat 2016 16:27
www.evrensel.net