Muratpaşa Belediyesi işçi atmaya başladı

Muratpaşa Belediyesi işçi atmaya başladı

Mahir DOĞAN
Antalya

Antalya'nın CHP'li Muratpaşa Belediyesi taşeron işçilerin iş akitlerini fesih etmeye başladı. Muratpaşa Belediyesi ek zam istenmesi durumunda 500 işçinin işten atılacağı tehdidinde bulunmuştu.

 Antalya Muratpaşa Belediyesinde bugün işçiler cep telefonu ile aranarak, iş akitlerinin feshedildiği bilgisi verildi. İş akdi feshedilen bir işçi ‘’ Dün mesaiye giderek çalıştık, bu gün sabah telefon ile aranarak iş sözleşmemin yenilenmeyeceği söylendi. Başka da bir bilgi verilmedi’’ dedi. 

Bir haftadır Muratpaşa Belediyesinin Facebook sayfasında belediyenin zam isteyen işçilerin sonrasını hesap etmesi istenmiş ve şayet işçilere zam verilirse 500 işçinin işine son verilebileceği yazılmıştı. Şimdi gözler belediyenin ne yapacağına çevrilmiş durumda. Henüz kaç işçinin işten atıldığına dair tam bir sayı yok. Bilgi almak için aradığımız Fen İşleri Müdürlüğü kendilerinin bilgi veremeyeceğini belirtti. 
İşten atılan işçi ise “beni kış günü işten atmaları hak mıdır? İstanbul’un CHP’li belediyeleri işçilerin ücretlerini otomatik olarak seçim vaadimiz olduğu diyerek 1 500 TL yaparken, CHP’li Muratpaşa Belediyesi bizi işten attı. Bunu nasıl izah etmeli” diye soruyor.

 

www.evrensel.net