RTÜK Kanal D’ye ceza yağdırdı

RTÜK Kanal D’ye ceza yağdırdı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Beyaz Show programında örgüt propagandası yapıldığı iddiasıyla 850 bin TL ceza kestiği Kanal D televizyonunu ceza yağmuruna tuttu.

RTÜK, Kanal D'yi ceza yağmuruna tuttu. RTÜK, Güllerin Savaşı, Aşk ve Günah, Poyraz Karayel adlı diziler ile Bizim Lezzetlerimiz adlı yemek programı nedeniyle 1 milyon TL’nin üzerinde ceza uyguladı.

RTÜK uzmanlarının hazırladığı raporda, “Aşk ve Günah” dizisi için “Dizide aynı çatı altında yaşanan yasak ilişki aktarılırken bu ilişkiyi yaşayan karakterlerden birinin başka bir erkekle olan ilişkisine de yer verilmektedir” tespitine yer verildi. 

“Bizim Lezzetlerimiz” adlı programda Ülker’in “Bizim Yağ” markası margarinine yönlendirme yapıldığı “Poyraz Karayel”de ise Jeep reklamı yapıldığına dikkat çekildi. 

RTÜK Kanal D’ye, “Güllerin Savaşı” adlı dizi nedeniyle de ceza kesti. Uzmanların raporunda Güllerin Savaşı adlı dizide, “yediği kalın sıçanlar”, “Cücü Bey”, “Anandan doğmaya utanmıyorsun da Vega’ya mı girmeye utanıyorsun” gibi ifadeler nedeniyle müstehcen, argo ve kaba sözlerin kullanıldığı vurgusu yapıldı. (MEDYA SERVİSİ)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Şubat 2016 14:34
www.evrensel.net
ETİKETLER RTÜKKanal DCeza