02 Şubat 2016 04:54

Barış isteyenlerin sesi daha gür çıkmalı

Paylaş

İnanç YILDIZ
Antep

Antep’in Düztepe Mahallesi’nde bölgede devam eden savaşa dur demek için yapılan etkinlikler sürüyor. Düztepe Barış İnisiyatifi çağrısıyla toplanan Düztepeliler, sokaklarda barışa çağrı yapan bildiriler dağıttı. Düztepe’nin ana caddeleri üzerinde yoldan geçenlere, esnaflara, kahvehanelerde oturanlara barış çağrıları yapıldı.

Düztepe Barış İnisiyatifi bileşenleriyle, çalışmalarını konuştuk. AKP’nin, halkı savaştan yana taraf yapmaya çalıştığını bir dönemde barış isteyenlerin ‘teröre destek vermek’le suçladığını belirten Fatma Keskintimur, barış isteyenler olarak seslerini daha çok yükseltmeleri gerektiğini söyledi. İnsiyatif olarak günlerdir bildiri dağıttıklarını, kahve toplantıları yaptıklarını dile getiren Keskintimur, kadınlarla bir araya gelecekleri toplantılar da yapacaklarını söyledi. Barış çağrılarına karşılaştıkları tepkilere dair de konuşan Keskintimur, “Tek tek farklı sesler çıksa da, barışın sesini yükselten birilerini bekleyen, örgütlülüğü gördüğünde ‘Barış istiyoruz’ diyecek çok fazla insan var” dedi.

Savaşın durdurulması için Düztepe halkı olarak bir araya geldiklerini söyleyen Şıho Göçmen de, barışa insanım diyen herkesin destek vermesi gerektiğini dile getirdi. Yaptıkları çalışmayı geniş kesimlere yayacaklarını belirten Göçmen, “Tepki tüm Türkiye’ye yayılırsa savaşın durması sağlanır” dedi.

AKP’nin sınır tanımayan şiddetine karşı barış çağrısı yapabilmek için bir araya geldiklerini söyleyen Hüseyin Elma ise halkın, insanların ölmesini istemediğini belirtti. Yaşadıkları topraklarda savaş olmasını istemediklerini dile getiren Mustafa Mert de, “İnsanların bir arada birlikte yaşaması ve gelecek güzel günleri birlikte inşa etmek için halklar ve emekçi sınıflar olarak barışı inşa etmek zorundayız. Yoksa geleceğimiz tehlikede olacak” dedi.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İşçiler barış için harekete geçti

SONRAKİ HABER

Hayatın güzelliklerini göremeden savaşla tanıştık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...