01 Şubat 2016 18:04

DAY-MER kongresinde mücadele kararlılığı

Paylaş

Londra'da çalışmalarına 1989 yılında başlayan Türk ve Kürt Toplumu Dayanışma Merkezi (DAY-MER) 18. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.

Dün Londra Toplum Merkezinde kalabalık bir üye katılımıyla gerçekleştirilen kongrede konuşan Day-Mer Başkan Aslı Gül, çalışmaların daha fazla üyenin katılımıyla ilerlemesi gerektiğini vurguladı, özellikle Türkiye’deki saldırı ve katliamlara karşı daha fazla dayanışma eylemlerinin örgütlenmesi gerektiğini söyledi. Emperyalistlerin pazar ve paylaşım kavgaları sonucu milyonlarca insanın evinden yurdundan edildiğini belirten Gül, bu politikalar sonucu Avrupa yolunu tutan göçmenlerin ya denizlerde can verdiğini ya da geldikleri ülkelerde ırkçı-faşist saldırıların hedefi olduğuna vurgu yaptı.

Kongreye katılan Savaş Karşıtı Koalisyon Yöneticisi Chris Nineham, Sendikalar ve Sosyalistler Coalisyonu (TUSC) Yöneticisi Paula Mitchell, “Faşizme Karşı Duruş” Eş Başkanı Weyman Bennett,  Halklar Meclisi Başkanı Sam Fairbairn da birer konuşma yaparak dayanışmalarını ilettiler.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde ise Oktay Cinpolat, Aslı Gül, Oktay Şahbaz, Arif Bektaş, Selvi Özdemir, Taylan Aytaç, Güngör Kuş ve Metin Sağır yeni yönetim kuruluna seçildi. (Londra/EVRENSEL)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Sarıyıldız: Cizre'deki gerçekleri duyurduğum için hedefteyim

SONRAKİ HABER

İsrail’den yeni utanç duvarı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...