Deniz Naki Amedspor’un galibiyetini yasaklı illerde yaralanan ve hayatını kaybedenlere adadı

Deniz Naki Amedspor’un galibiyetini yasaklı illerde yaralanan ve hayatını kaybedenlere adadı

Amedsporlu Deniz Naki, Bursaspor maçının ardından sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada “50 günden fazladır süren zulümde hayatlarını kaybedenler ve yaralılarımıza adıyoruz, armağan ediyoruz” dedi.

 
Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde Bursaspor'u deplasmanda 2-1 yenerek çeyrek finale yükselen Amedspor'un oyuncularından Deniz Naki, sosyal medya aracılığıyla bir açıklama yaptı.

Bursaspor galibiyetinin kendileri için cok önemli bir galibiyet olduğunu vurgulayan Naki şunları söyledi: “Bize karşı yürütülen bu kirli oyundan anlımızın akıyla çıktık! Böylesi zor bir dönemde halkımıza ufak da olsa umut ışığı olabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Amedspor olarak boynumuzu eğmedik ve eğmeyeceğiz de. Biz özgürlüğe olan inancımiz ile çıktık sahaya ve kazandık. Çünkü biz özgürlüğe ve umuda fidanlarımızı ektik! Bizi yanlız bırakmayan bütün siyasetçilerimize, sanatcılarımıza, aydınlarımıza ve halkımıza teşekkürü borç biliyoruz ve bu galibiyeti topraklarımızda 50 günden fazladır süren zulümde hayatlarını kaybedenlere ve yaralılarımıza adıyoruz, armağan ediyoruz. Her biji Azadi!” (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER AmedsporDeniz Naki