31 Ocak 2016 13:37

AKP basını Cizre’deki yaralılar için ölüm fermanı çıkardı

Paylaş

Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir bodrum katında mahsur kalan ve bütün girişimlere rağmen çıkarılmalarına izin verilmeyen yaralılar için AKP yandaşı basın ölüm fermanı çıkardı. AKP basını, binada bulunanlar arasında PKK’lilerin bulunduğunu ileri sürerek, olası bir katliamı meşrulaştırmaya çalıştı.

Şimdiye kadar 7’sinin yaşamını yitirdiği yaralıların tamamının öldürülmesi için adeta kamuoyu oluşturulurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Belki de yaralı değiller’, AYM’nin ‘Yaralı olup olmadıklarını bilmiyoruz’, Sağlık Bakanı’nın ‘Ambulansların gitmesi engelleniyor’ söylemleri üzerinden günlerdir hastaneye kaldırılmayan yaralılardan Cumartesi saat 14.00’dan itibaren haber alınamadı. Yaralıların tamamının katledilmek istendiğine yönelik kaygılar artarken, AKP basını da adeta bunun işaretini verdi.

YARALILAR İÇİN ‘KISTIRILDILAR’ İFADESİ

Yeni Şafak Gazetesi, içeride bulunan yaralıları ‘terörist’ ilan etti. Yaralılar için ‘kıstırıldılar’ ifadesini kullanan gazete, “Cizre’de kıstırılan ve HDP’lilerin kurtarmak için seferber olduğu PKK’lı teröristlerin arasında birçok kritik isim bulunuyor. Şırnaklı Mamo (Amca) kod isimli teröristin, örgütün başı Murat Karayılan tarafından bizzat Cizre’ye gönderildiği öğrenildi” şeklinde hiçbir kanıta yer verilmeyen iddialar sıralandı. ‘Terörist’ ilan edilen kişinin örgütte Bahoz Erdal ile aynı statüyle sahip olduğu ileri sürülen haberde, “Kandil’deki üst düzey bir kaç yöneticiden biri olduğu kaydedilen Mamo kod adlı terörist nedeniyle HDP’lilerin bodrum kattakiler için özel bir çaba sarfettiği ifade ediliyor” denilerek bölgede yaralıları kurtarmaya çalışan vekil Faysal Sarıyıldız da hedef gösterildi. Haberde yaşamını yitirenler için de “Cihan Karaman, Selami Yılmaz, Rüzgar Yıldızgörer, Nusret Bayar ve ismi açıklanmayan iki kişi ile beraber 6 kişi ise sıkıştıkları bodrumda öldü” ifadesi kullanıldı.

AKŞAM’DAN KATLİAM EMRİ...

Akşam Gazetesi ise “23 numarada son çırpınış” manşeti attı. Haberde, “Cizre Bostancı’daki 23 numaralı bina ve etrafında PKK’nın sözde Kandil yöneticileri, iki sniper ve 50’ye yakın terörist var. Burası ele geçirildiğinde ilçe terörden arınacak” denilerek adeta katliam kararını açıklandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu: Angajman kurallarının gereğinin yapılması bizim beklentimizdir

SONRAKİ HABER

Maltepe Gençlik Kültürevi'nden 'Barışa çağrı'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...