Kılıçdaroğlu: Angajman kurallarının gereğinin yapılması bizim beklentimizdir

Kılıçdaroğlu: Angajman kurallarının gereğinin yapılması bizim beklentimizdir

İki günlük ziyaret için Almanya'da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya ile yaşanan son hava sahası ihlali tartışmalarına değinerek “Eğer angajman kurallarına uyulmuyorsa ve bunun da gereğinin yapılması bizim beklentimizdir” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir ile kahvaltıda bir araya geldikten sonra basın mensupları ile bir sohbet toplantısı yaptı. Cem Özdemir ile yaptığı görüşme ile ilgili soruya Kılıçdaroğlu, “Mülteci konusunu konuştuk, Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan, Türkiye, Almanya'da mülteciler nükleer santrallar çevre konusunda konuşup karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

Dün gece sınırda yaşanan hava sahası ihlali ile ilgili olarak Kılıçdaroğlu, “Avrupa Birliği'nin de Türkiye'nin de diğer dünya ülkelerin de Suriye'ye katkı vermesi gerekiyor. Türkiye Suriye ile ilgili yeni angajman kurallarını belirlemiştir ve bunu bütün dünyaya ilan etmiştir. Dolayısıyla bizim angajman kurallarımız bellidir. Kendi ülkemizin sınırlarının bir başka ülkenin savaş uçağı tarafından ihlal edilmesini asla doğru bulmuyoruz. Eğer angajman kurallarına uyulmuyorsa ve bunun da gereğinin yapılması bizim beklentimizdir” dedi.  (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 31 Ocak 2016 13:35
www.evrensel.net