29 Ocak 2016 14:04

Kadınların barış kampanyası büyüyor

Paylaş

Barış İçin Kadın Girişimi tarafından düzenlenen “Ölümden değil, yaşamdan yanayız” kampanyasına  Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği de imzasıyla destek verdi. Dernek üyesi kadınlar, "Savaşı değil, yaşamı savunuyoruz” şiarıyla Esenyalı mahallesinde ve fabrikalarda imza topladıklarını belirtti.

Tekstil fabrikasında çalışan dernek üyesi işçi bir kadın imza metnini fabrikaya götürdüğünde ilk başta bir tedirginlik yaşadığını ama işçilerle konuştukça ön yargıların kırıldığını ve hemen hemen herkesin kampanyaya destek olmak adına imza attığını söyledi.
Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği Yöneticisi Çilem Tekalmaz, kadınların kampanyaya çok duyarlı olduğunu akşamları dernek üyeleri ile gruplar halinde çalışma yürüttüklerinden bahsetti. Tekalmaz, "Bizi kutuplaştırmak isteyenlere rağmen her çaldığımız kapının ardından daha da umut verici tepkilerle karşılaşıyoruz. Kadınlar hem imza verip hem de evindeki çayı, şekeri bizler ile paylaşıyor. Aslında kadınlar savaş değil barış içinde yaşamak istiyor" şeklinde konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Suudi Arabistan'da Şiilerin yoğunlukta olduğu camiye saldırı

SONRAKİ HABER

Erdoğan'dan Zana'yla görüşme şartları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...