29 Ocak 2016 11:18

Saray neden soğuk?

Star TV ekranında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisindeki çekim hatası izleyenlerin gözünden kaçmadı.

Saray neden soğuk?

Paylaş

Dizinin yeni bölümündeki bazı diyalog sahnelerinde, konuşmalar iç mekanda geçmesine rağmen, soğuk havadan etkilenen oyuncuların ağızlarından çıkan duman dikkat çekti.

Geçmişte Topkapı Sarayı’nda ısıtma, şömineler ve ocaklar ile sağlanırken, belli başlı yerlerde ana şömineler bulunuyordu. Ateş de buralarda yakılıp, mangallar ile taşınıyordu.

Hamamlar ise duvar içerisindeki kanallar vasıtasıyla ısınıyordu. Kışın ısı kaybının önlenmesi içinde pencerelere kalın deriler geriliyordu. Sövelerin üzerindeki aparatlara asılan bu deriler, yalıtım için kullanılırdı. Ancak Kösem’de oyuncuların ağızlarından çıkan dumanlar tüm bunların da kullanılmadığını gösterdi. 

KÖSEM AB’DE 2. OLDU

28 Ocak’ta televizyonlarda rating oranları da belli oldu. AB’de “Kördüğüm” 1. olurken, 2.’lik “Muhteşem Yüzyıl Kösem”in ve 3.’lük “Kurtlar Vadisi Pusu”nun oldu. Total’de Kanal D’de yayınlanan “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisi 1. sıraya otururken, 2. sırada “Fatih Portakal ile Fox Ana Haber”, 3.sırada ise Fox TV’de ekrana gelen “Kördüğüm” dizisi yer aldı. Muhteşem Yüzyıl Kösem ise Total’de oldukça geriledi ve 22. sıraya oturdu. (MEDYA SERVİSİ)

 

ÖNCEKİ HABER

CPJ, Dündar ve Gül’ün serbest bırakılmasını istedi

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa