Cizre'deki evde bir ölüm daha

Cizre'deki evde bir ölüm daha

Cizre'de bir binanın bodrum katında mahsur kalan ve dışarı çıkarılmalarına izin verilmeyen 24 yaralıdan Nusret Bayer da yaşamını yitirdi.

Soykırım uygulamalarının 45'inci gününde sürdüğü Şırnak'ın Cizre ilçesinde saldırılarda yaralanan ve bir binanın bodrum katında bulunan 24 yaralıdan Nusret Bayer de yaşamını yitirdi. Bayer'in kan kaybından yaşamını yitirmesiyle 5 gündür hastaneye kaldırılmaları engellendiği için yaşamını yitirenlerin sayısı 5'e çıktı. 

Yaralıların bulunduğu binaya yönelik tank ve havan atışları yoğun bir şekilde devam ediyor. Binada hala aralarında çocukların da olduğu 23 yaralı bulunuyor. 

Cudi Mahallesi'ndeki eve akşam saatlerinde havan topu isabet etmişti, Cizre Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Tunç, yaralılardan, S.I (15), V.Ç. (13) ve Nusret Bayer'in sağlık durumunun kötüye gittiğini bildirmişti.

Tunç, geç olmadan kamuoyunun artık harekete geçmesi gerektiği çağrısı yaparak, "Burada yaşanacakların sorumlusu Erdoğan'dır. İnsanım diyen herkes buraya akmalı. Buraya sessiz kalanlar da Erdoğan kadar suçlu olacaktır" dedi. 

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ise dün belirttikleri gibi yaralıların ailelerinden kadınlarla buluşarak eve ulaşmak için ilerleyen saatlerde mahalleye gideceklerini söyledi.

VALİ 'YARALILAR YÜRÜSÜN' DEMİŞTİ

Dün yaralıların durumlarının kötüleşmesi üzerine Sarıyıldız, Şırnak Valisi ile görüşmüştü. Mahalleye belediyenin ambulansının girerek yaralıları alıp İpekyolu'na gelecek 112 Acil servis ambulanslarına taşınması önerisini reddeden Vali, saldırı altındaki mahalleden yaralıların yürüyerek çıkması yönünde açıklamada bulunmuştu. (DİHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 27 Ocak 2016 11:44
www.evrensel.net
ETİKETLER Cizre