Diyarbakır'da iki belediye otobüsü kurşunlandı

Diyarbakır'da iki belediye otobüsü kurşunlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait iki yolcu otobüsü, içerisinde yolcular bulunduğu esnada kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandı. Elazığ Caddesi Muhabere Kavşağı üzerinde yaşanan saldırıda ölen ve yaralanan olmadı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'na ait 21 FD 737 (körüklü) ve 21 BF 734 plakalı iki yolcu otobüsü, bugün saat 16.00 sıralarında Yenişehir ilçesi Elazığ Caddesi Muhabere Kavşağı'nda (Ofis Kavşağı) kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandı. Körüklü otobüse iki, doğal gazlı otobüse ise bir kurşun isabet ederken, yolcuların bulunduğu iki otobüste de şans eseri ölen ve yaralanan olmadı, ancak her iki otobüste de maddi hasar meydana geldi.

Saldırı sonrası olay yerine gelen polis ekipleri tarafından yapılan incelemenin ardından otobüsler belediye garajına çekildi. Otobüs şoförleri ise ifadeleri alınmak üzere Yenişehir Karakolu'na götürüldü.

Olay yerinde gelerek bir açıklama yapan Ulaşım Daire Başkanı Hikmet Altuğ, "Bir aracımız Dağkapı'dan Seyrantepe'ye giderken ışıklarda durduğu zaman, bir aracımız ise Seyrantepe'den Dağkapı'ya doğru hareket halindeyken silahlı saldırıya uğramış. Nedenini bilmiyoruz, nereden geldiğini bilmiyoruz. İki aracımızın camlarında kırık var, ancak araçlarımızda seyahat eden herhangi bir yolcumuzun yararlanmaması bizi sevindiren bir olaydır. Bu olayı emniyet birimlerine bildirdik, gerekli inceleme yapılıyor. Bunun sonucu hakkında basına gerekli açıklamayı yapacağız" dedi. (Diyarbakır/DİHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 25 Ocak 2016 21:54
www.evrensel.net
ETİKETLER Diyarbakır