‘Melankoli’ sergisi açılıyor

‘Melankoli’ sergisi açılıyor

Zulal’ın, 5. kişisel sergisi “Melankoli” 9 Şubat’ta Evin Sanat Galerisi’nde açılıyor. Zulal’ın son dönem resimlerinin yanı sıra, tuvallerine kaynak oluşturan kolajları ve özgün desenlerinin de yer alacağı sergi 1 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.

Sergiye dair yapılan açıklamada, “Hayatın içinde durdukları yerlerden alınıp, başka bir yerde tekrar bir araya getirilen mekan, doğa veya birey; geçmiş ve bugün arasındaki gerilim; zamanın içinde kendine yer bulamayan figürler, Zulal’ın kolajlarının çerçevesini oluşturuyor” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, “Genç bir kadının boynuna tüm güzelliğiyle dolanan kuş ve etrafındaki demirler; bir havalandırma borusunun çerçevesine sıkışmış anne ve çocuk; veya öfke içinde bağıran bir çocuğu izleyen güvercinler... Zulal kompozisyonlarını oluştururken, yaratıcı bir eylem olarak resim yapmanın dönüştürücü etkisini kullanıyor” denildi.
Zulal’ın eserleri, belirsizlik, keder, hissizleşme, hiçlik ve varlık ile melankoli vurgusu ile dikkat çekiyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net