Mahkeme, barış çağrısını yasakladı!

Mahkeme, barış çağrısını yasakladı!

Emek Partisi (EMEP) Kürdistan Örgütü tarafından hazırlanan ‘Savaş ve ablukaya karşı barışçıl çözüm ve özerklik için mücadeleyi yükseltelim’ başlıklı parti bülteni Emeğe Sesleniş, hakkında Adıyaman Sulh Ceza Hakimliği tarafından toplatma kararı verildi.

Emek Partisi üyelerinin Adıyaman’da bülteni dağıtmasının ardından parti binasına gelen polisler, binadaki gençlerin kimliklerini ve iletişim bilgilerini istedi. Dağıtılan bültende suç unsuru bulunduğunu, kimlerin dağıtıma katıldığını ve bültenin kaç adet dağıtıldığını soran polislere, Merkez İlçe Başkanı Ramazan Durmuş müdahale etti. Bunun üzerine polisler bültende altını çizdikleri yerleri göstererek suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyerek binadan ayrıldı.

Akşam saatlerinde polisler Emek Partisi Merkez İlçe Başkanı Ramazan Durmuş’u telefonla arayarak, Emeğe Sesleniş bülteni hakkında mahkemenin toplatma kararı verdiğini tebliğ etti. Partiye ulaştırılan tebligatta ‘Adıyaman Sulh Ceza Hakimliğinin 23.01.2016 tarih ve 2016/262 D.İşNo’lu kararı ile toplatma ve el koyma kararı….” ifadeleri yer aldı.

Merkez İlçe Başkanı Ramazan Durmuş kararın hukuksuz olduğunu belirterek itiraz edeceklerini söyledi. (Adıyaman/EVRENSEL)

www.evrensel.net