14 Nisan 2012 09:34

Darüşşafaka tüzüğünde değişiklik

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı” üst kimliğinde buluşmuş herkesin, devlet ve kurumları karşısında, her yönüyle eşit olduğunu savundu.Erdoğan, Darüşşafaka Cemiyetinin Genel Kurulu’na katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Darüşşafaka Eğitim Kurumlarına tüzük değişikl

Darüşşafaka tüzüğünde değişiklik

Paylaş

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı” üst kimliğinde buluşmuş herkesin, devlet ve kurumları karşısında, her yönüyle eşit olduğunu savundu.

Erdoğan, Darüşşafaka Cemiyetinin Genel Kurulu’na katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Darüşşafaka Eğitim Kurumlarına tüzük değişikliğinin detaylarını açıkladı.

Darüşşafaka’da yetim-öksüz diye bir ayrımın yapılmasının uygun olmadığını düşündüklerini dile getiren Erdoğan, tüzükte bu ayrımı kaldırdıklarını açıklayarak, “Sadece yetimlerin, sadece Türk ve İslam olanların kabulü gibi, Darüşşafaka’nın özüne, misyonuna paralel düşmeyen bir durum vardı. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı üst kimliğinde buluşmuş herkes, hem devletin, hem de devlet kurumlarının karşısında, her yönüyle eşittir, eşit olmalıdır. Özellikle çocuklar arasında din ve etnik köken bakımından bir ayrıma gidilmesine müsaade edilmemelidir. Tüzükten artık bunu çıkartıyor, Darüşşafaka’yı özüne ve ruhuna yaraşır bir vizyona kavuşturuyoruz” dedi. Erdoğan, Darüşşafaka’nın artık, üniversitesini de kurmak suretiyle, kurumsal yapısını tamamlamak durumunda olduğunu belirtti. (İSTANBUL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Şemdinli’nin sınır köylerine giriş çıkışlar yasaklandı

SONRAKİ HABER

Orman işçisi, kesilen ağacın altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa