21 Ocak 2016 15:57
Son Düzenlenme Tarihi: 21 Ocak 2016 16:34

Cizre'de saldırı anı ve sonrası Refik Tekin’in objektifine böyle yansıdı

Cizre’de yaralıları ve cenazeleri almaya giden heyete ateş açılmış ve saldırı sırasında İMC TV kameramanı Refik Tekin de yaralanmıştı. Olay anı ve sonrası görüntüler yaralanan Tekin'in objektifine saniye saniye yansıdı.

Cizre'de saldırı anı ve sonrası Refik Tekin’in objektifine böyle yansıdı

Paylaş

Cizre’de sokakta bulunan yaralıları ve cenazeleri almak için çatışmanın yaşandığı bölgeye giden heyete açılan ateş ve sonrasında yaşananlar saniye saniye Tekin’in objektifine yansıdı.

Saldırının hemen öncesinde heyetin ellerindeki beyaz bayraklarla cenazeleri taşıdığı görülüyor. Caddeden karşıya geçen heyetin üzerine bu sırada ateş açılıyor.

Çok sayıda kişi kurşunlara hedef olarak yere yığılıyor. Kurşunlardan birinin hedefi ise İMC TV kameramanı Tekin... Ancak tekin aldığı yaraya rağmen kayıttan çıkmıyor ve olan biteni kaydetmeye devam ediyor.

Görüntünün ilerleyen dakikalarında kameranın çektiği alanın kan gölüne döndüğü görülüyor. Bu sırada yaralananlar haykırışlarla yardım çağırıyor.

Görüntülerin devamında bölgeye 2 adet cenaze aracı geliyor. Kurşunlardan kaçmayı başaranlar araçları yaralıların olduğu yere yönlendirmek isterken özel harekatçılar bu kez cenaze araçlarına ateş açıyor. Bunun üzerine araçlar geri dönmek zorunda kalıyor.

Sonrasında bölgeye bir ambulansın girişine izin veriliyor. Yaralılar daha sonra ambulanslara bindirilerek hastaneye kaldırıldı. Heyet ise bölgede vurulduktan sonra sokakta hayatını kaybedenlerin cenazelerini toplamaya devam etti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Karneler Osmanlı'dan bu güne değişmemiş

SONRAKİ HABER

Gazeteci Kürşat Akyol, memleketi Ödemiş'te toprağa verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa