20 Ocak 2016 20:40

Uludağ Üniversitesi barışa imza veren 3 akademisyeni görevden uzaklaştırdı

Paylaş

Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü 'Barış için Akademisyenler'in bildirisine imza atan 3 öğretim üyesi hakkında soruşturma başlattı. Akademisyenler soruşturma sonuçlanana kadar görevden uzaklaştırıldı.

'Barış için Akademisyenler'in bildirisine imza atıkları için gözaltına alınan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Şule Akköse, Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Gökhan Yavuz Demir ve Tarih Bölümü Araştırma Görevlisi Aylin Çakı savcılıkta verdikleri ifade sonrası serbest bırakılmıştı.

Rektörlüğün açtığı soruşturma sonrası üç akademisyen hakkında görevden uzaklaştırma kararı verildi. Rektörlük tarafından akademisyenlere gönderilen kağıtta; “Akademisyen bildirisini imzaladığınız ve bunu kamuoyunda duyurmuş olup, bildirideki ifadeler nedeniyle adı geçenler hakkında soruşturma açılmasına karar verilmiştir. Soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesi açısından Yükseköğretim Kurumları Yönetici, Öğretim elemanı ve Memurlar Disiplin Yönetmeliğinin 26 ve 27. Maddeleri uyarınca soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevden uzaklaştırılmasının uygun görüldüğüne karar verilmiştir” ibaresi yer aldı. (Bursa/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Cizre'de üzerine ateş açılan grupta yer alan Abdulhamit Poçal yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Binali Yıldırım, ‘İstanbul’ diye İzmir’in verilerini anlattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa