Yüksekdağ: Tedirgin güvercinlerin alıcı kuşlara kurban edilmediği bir Türkiye istiyoruz

Yüksekdağ: Tedirgin güvercinlerin alıcı kuşlara kurban edilmediği bir Türkiye istiyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ partisinin grup toplantısında konuştu. Agos Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i, 9. ölüm yıldönümü nedeniyle anan Yüksekdağ, "Hrant'ı katledip hesap vermeyenler, ondan sonraki süreçte aydınlara, yazarlara, bilim insanlarına dönük yeni infazlara imza attılar. Tahir Elçi de bunlardan birisiydi. O günden bugüne Türkiye'de barış güvercinleri tedirgin. Ama o günden bugüne Türkiye'de barış güvercinleri gökyüzüne kanat çırpmaktan tedirgin de olsalar da ürkseler de barış demekten vazgeçemediler vazgeçmeyecekler. Sevgili Hrantımızın canımızın parçasının katledilişinin yıldönümünde barış güvercinlerinin, tedirgin güvercinlerin alıcı kuşlara kurban edilmediği katledilmediği bir Türkiye istiyoruz" dedi.

"HRANT'I KATLEDİP HESAP VERMEYENLER YENİ İNFAZLARA İMZA ATTILAR TAHİR ELÇİ DE BUNLARDAN BİRİSİYDİ"

Yüksekdağ, "Hrant'ı katledip hesap vermeyenler, ondan sonraki süreçte aydınlara, yazarlara, bilim insanlarına dönük yeni infazlara imza attılar. Tahir Elçi de bunlardan birisiydi" dedi.

Yüksekdağ, "O günden bugüne Türkiye'de barış güvercinleri tedirgin. Ama o günden bugüne Türkiye'de barış güvercinleri gökyüzüne kanat çırpmaktan tedirgin de olsalar da ürkseler de barış demekten vazgeçemediler vazgeçmeyecekler. Sevgili Hrantımızın canımızın parçasının katledilişinin yıldönümünde barış güvercinlerinin, tedirgin güvercinlerin alıcı kuşlara kurban edilmediği katledilmediği bir Türkiye istiyoruz" diye konuştu. (ANKARA)

www.evrensel.net