Polis halka karşı zor kullanan bir kolluk gücü

Polis halka karşı zor kullanan bir kolluk gücü

TBMM’de bir basın toplantısı yapan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara’da kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınan Dikmen Vadisi’nde gerçekleşen yıkım sırasında çıkan çatışmada topladığı göz yaşartıcı bomba ve benzeri materyalleri gösterdi. “Melih Gökçek’in egosu tatmin edilsi

Dikmen Vadisi’nde bir gecekondunun yıkımı için 6 saat çatışma yaşandığının altını çizen Gök, “TBMM’nin iki kilometre ötesinde yaşananlara seyirci kalındı. Türkiye’de mi yaşıyoruz yoksa ciddi bir savaş yaşanan dünyanın bir başka ülkesinde mi yaşıyoruz ayırt etmek mümkün değildi. Orantısız güç kullanıldı. Yüzlerce Dikmen Vadisi halkının karşısında 500’ü aşkın polis gücü vardı. Sürekli patlamalar ve göz yaşartıcı bombalar ile ortam insanlık dramının yaşandığı bir tabloya dönüştü. Çocuklar, yaşlılar vardı. Melih Gökçek’in egosu tatmin edilsin diye birçok insan yaralandı. Kolları bacakları kırıldı. Kalp krizi geçirenler oldu. Bayılanlar oldu.”

Melih Gökçek’in görevinin barınma olanağı bulamayanları barındırmak olduğunu hatırlatan Gök, “Başbakanı uyarıyorum, Ankara Valisini ve haddini bilmeyen Belediye Başkanını uyarıyorum. 600 evi ilgilendiren yıkım hadisesinin yaratacağı tahribatı Melih Gökçek ne yapsa üzerinden atamaz” dedi. (ANKARA)

www.evrensel.net