13 Ocak 2016 15:43

Kocaeli’de 19 akademisyen hedefte

Kocaeli’de 19 akademisyen hedefte

Paylaş

Kocaeli Üniversitesinden bildiriye imza atan 19 akademisyen, şehirde bulunan Demokrat Kocaeli ve Barış Kocaeli isimli gazeteler tarafından isimleri ve unvanlarıyla birlikte hedef gösterildi.

YEREL BASIN HEP HEDEF GÖSTERİYOR

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Demokrat Kocaeli haberi, “KOÜ’lü 19 akademisyen devleti ‘katliam’la suçladı” diye sunarken, daha muhalif olmasına rağmen Barış Kocaeli ise, “O bildiriye KOÜ’den 19 akademisyen de imza attı” diye haberleştirdi. Barış Kocaeli, bununla da yetinmedi, imza atan 19 isim içinden iki isimi “HDP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı” ve “Çevre kirliliği konusunda oldukça ses getiren” akademisyenlerin de imzacılar içinde olduğunu belirtti. 

“BARIŞ MÜCADELESİNDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Daha geçtiğimiz günlerde Bizim Kocaeli gazetesinin Bölgede yaşananları kişisel Facebook sayfasında paylaşan Psikolog Abdülaziz Kaplan’ı hedef göstermesi büyük yankı uyandırmıştı. Psikolog önce apar topar savcılığa ifadeye çağrılmış, sonrasında jet hızıyla Kocaeli Valiliği tarafından görev yaptığı Derince Araştırma Hastanesinde sürdürmekte olduğu görevinden uzaklaştırılmıştı. (Kocaeli/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Yüksekova'da zırhlı aracın geçişi sırasında patlama

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa