Canlı bomba 7 gün önce Göç İdaresi'nde parmak izi vermiş

Canlı bomba 7 gün önce Göç İdaresi'nde parmak izi vermiş

Sultanahmet Meydanı'ndaki canlı bomba saldırısın gerçekleştiren IŞİD üyesi Nabil Fadlı'nın 7 gün önce Zeytinburnu Göç İdaresi'nde parmak izi verdiği, bildirdiği adreste bir kaç gün kaldıktan sonra da kaybolduğu belirlendi.

Patlamanın olduğu yerde yapılan çalışma sırasında elde edilen deliller arasında yerde bulunan parmak parçası canlı bombanın kimliğinin belirlenmesini sağladı.

1 HAFTA ÖNCE PARMAK İZİ VERDİ

Yapılan incelemede Suriye'den Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra 5 Ocak Salı günü sığınmacı olarak Zeytinburnu Göç İdaresi Başkanlığı'na yanında 4 kişiyle giderek parmak izi veren 1988 Suudi Arabistan doğumlu Nabil Fadlı'ya ait olduğu tespit edildi. 

VERDİĞİ ADRESTE BİRKAÇ GÜN KALIP SIR OLDU

Emniyet yetkilileri, canlı bomba Fadlı'nın daha önceden hiç kaydının bulunmadığını belirterek, Fadlı'nın sığınmacı olarak yaşayacağını belirttiği adreste sadece birkaç gün kaldıktan sonra ayrıldığını belirledi. İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri canlı bomba Fadli'ye yardım eden kişileri ve sığınmacı talebi sırasında yanında bulunan kişilerin yakalanması için çalışmalara aralıksız devam ediyor. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 13 Ocak 2016 20:54
www.evrensel.net