12 Ocak 2016 21:31

İzmir’de Aleviler açlık grevine devam ediyor

İzmir’de Aleviler açlık grevine devam ediyor

Paylaş

Bölge illerinde yaşanan savaşa ve ölümlere karşı toplumda duyarlılık geliştirmek amacıyla Alevi Bektaşi Federasyonu tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen açlık grevleri İzmir’in değişik ilçelerinde dönüşümlü olarak devam ediyor. Narlıdere Cemevi’nde başlatılan açlık grevi, Yamanlar Cemevi’nden sonra Alevi Kültür Dernekleri Buca Cemevi’nde dönüşümlü olarak sürdürülüyor. 

Buca Kuruçeşme’de bulunan Alevi Kültür Dernekleri Cemevi’nde, Çorum Dernekleri Federasyonu, Balçova ve Yamanlar Alevi Bektaşi Dernekleri, İzmir Demokratik Alevi Dernekleri temsilcileriyle, Emek Partisi Buca ilçe yönetici ve üyelerinin de katıldığı törende konuşan Buca Cemevi yöneticisi Hüseyin Akçay, barıştan ve kardeşlikten yana olduklarını belirterek savaşın ve ölümlerin durdurulması için yaptıkları açlık greviyle duyarlılık göstermeye devam edeceklerini belirtti. Yapılan açıklamada iki gün sürecek olarak açlık grevinin Buca’dan sonra Menemen Asarlık Cemevi’nde devam ettirileceği belirtildi.

POLİS İZİNSİZ CEMEVİNE GİRDİ

Buca Cemevi içerisinde tören yapılırken sivil polislerinde içeriye izin almaksızın girmesi  cemevi yöneticilerinin tepkisine neden oldu. Polislerin içeriye girmesine tepki gösteren cemevi yöneticileri polislerin içeriye giremeyeceklerini belirterek sivil polisleri dışarıya çıkardılar. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Mecliste 'çocukların ölümüne sevinen zavallılar' tartışması

SONRAKİ HABER

Konya'da PTT’ye ait kargo binasında patlama: 2 çalışan yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa