12 Ocak 2016 20:51

Adana PSAKD: çocuklar ölmesin, savaş son bulsun

Adana PSAKD: çocuklar ölmesin, savaş son bulsun

Paylaş

ABF ve bileşenlerinin başlatmış olduğu açlık grevinin sonlandırılması ile ilgili dernek binası önünde basın açıklaması yapan PSAKD Şubesi “Çocuklar ölmesin, savaş son bulsun” dedi. 

Adana Alevi Platformu bileşenleri ile çeşitli siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsilcilerinin katıldığı basın açıklamasını okuyan PSAKD Şube Başkanı Şükrü Şahin, “Ülkemizin adı yasak bölgesinde bir katliam zinciridir devam ediyor. AKP iktidarı Suriye’deki savaşın benzerini ülkemizde başlattı. Üç ilçenin görüntüleri Suriye’nin görüntüleri ile aynı çünkü iki coğrafyada da savaş var” dedi. 

‘YENİ DÖNENİM YAHUDİLERİ ALEVİLER VE KÜRTLERDİR’

Yürüyüşlerin baskı ile yasaklandığını ve en ufak eleştiriye Cumhurbaşkanı’na hakaretten davalar açıldığına dikkat çeken Şahin, “Ülke Cumhurbaşkanı’nın övdüğü ve özendiği Hitler Almanya’sından günler yaşamaktadır. Yeni Dönemin Yahudileri de Aleviler ve Kürtler’dir” şeklinde konuştu. 

‘DİYANET LAĞVEDİLSİN’

Diyanet’in Alevilik ve 9 yaşındaki çocuğundan tahrik olan babalarla ilgili fetvalarına da tepki gösteren Şahin, “Adalet Bakanı 9 yaşındaki kız çocuğundan tahrik olan babaya fetvayı savunuyor mu? açıklamalı” şeklinde konuştu. Fetvaları verenlerin ve Mehmet Görmez’in bir an önce görevinden alınarak yargılanması gerektiğini ve Diyanet İşleri’nin lağvedilmesi taleplerini yineleyen Şahin, “Barış olsun, silahlar sussun. Üstelik de yarın değil, hemen şimdi” dedi. (Adana/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

Çukurova Kitap Fuarında, lokantaya izin var kültür dergisine yok

SONRAKİ HABER

Vogue'un editörünün "efendi ve köle" pozu istifa getirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa