ÇHD'li avukatlar Diyarbakır'a gidiyor

ÇHD'li avukatlar Diyarbakır'a gidiyor

Bölgede yaşanan savaş koşullarını yerinde görebilmek ve yaşanan hak ihlallerine dikkat çekebilmek için ülkenin bir çok kentinden Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avuklatlar Diyarbakır'a gidiyor. 

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Merkezi yaptığı yazılı açıklama ile 15 Ocak Cuma günü Diyarbakır'da olacağını duyurdu. Gözlem, raporlama ve Sur ilçesi ablukaya etkin müdahale amacıyla yapılacak ziyarete dernek genel merkezi avukatlara katılım çağrısında bulundu. 

'KÜRT HALKINI  DA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ'

Derneğin açıklamasında bölge illerindeki ablukanın ikinci ayını doldurduğu belirtilerek "Siyasal iktidar, Kürt Halkı ve yaşadığı topraklarla yetinmeyerek İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendisi açısından “sorun” kabul ettiği semt ve mahallelerde aynı abluka yöntemi ile tehcir, sindirme, kitlesel tutukluluk ve kentsel dönüşüm planlamaktadır. İlgili Bakanlar Kurulu gündemi bizzat planlayıcıları tarafından basına sızdırılmıştır. ÇHD kırk yıllık birikimini faşizme karşı avukat mücadelesi ile oluşturmuş, askeri cuntalar, sıkıyönetim ve olağanüstü hal karşısında geri adım atmamıştır.Bize güvenen ve inanan ülke halklarını tarihimiz boyunca yalnız bırakmadığımız gibi; bugün de Kürt Halkını yalnız bırakmayacağız" denildi.  (İzmir/EVRENSEL) 

www.evrensel.net