13 Nisan 2012 11:23

BDP İl Başkanı polis kurşunundan şans eseri kurtuldu

BDP Hakkari İl Başkanı M. Sıdık Yıldırım, İl Başkan Yardımcısı Sait Gezer, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Yavuz Aksaç'ın içinde bulunduğu araç Yüksekova çıkışındaki polis arama noktasında tarandı. Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, BDP'liler suç duyurusunda bulundu.Hakkari'den Şemdinli&

BDP İl Başkanı polis kurşunundan şans eseri kurtuldu

Paylaş

Hakkari'den Şemdinli'ye gitmekte olan BDP Hakkari İl Başkanı M. Sıdık Yıldırım, İl Başkan Yardımcısı Sait Gezer, BDP Hakkari Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Yavuz Aksaç'ın içinde bulunduğu araç ve ISUZU marka bir araca Yüksekova çıkışındaki polis arama noktasından polislerce ateş açıldı.

Saat 11.00 sularında gerçekleşen olay sonucu kurşunlar şoför koltuğunun bulunduğu aynaya isabet ederken, taramada şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Yaşanan olayı anlatan BDP Hakkari İl Başkan Yardımcısı Sait Gezer, "Şemdinli'ye giderken Yüksekova çıkışındaki arama noktasına gelince önümüzde bulunan ve plakasını alamadığımız ISUZU marka ve bizim araca yönelik tarama gerçekleştirildi. Tarama sırasında ISUZU araç ve bizim araca mermiler isabet etti. Atılan kurşunlardan bir tanesi aracı kullanan Merkez İlçe Başkan yardımcımız Yavuz Aksaç'ın ön kapı ayna camını delerek şoför camından içeri girdi" dedi. Şans eseri yaralanmadıklarını belirten Gezer, taramanın kendilerine mi yoksa ISUZU marka araca mı yapıldığını anlayamadıklarını söyledi. Açılan ateş sonucunda polislerin yanlarına geldiklerini belirten Gezer, "Bir şeyiniz yok mu?' dediler. Başka da bir şey sormadılar. Ancak kurşunun şoförün camına isabet etmesi ve yaralanmanın olmaması bir şanstır" diye konuştu.

Araçlarına ateş açılmasının bilinçli mi yoksa tesadüf mü olduğunu anlayamadıklarını belirten İl Başkanı M. Sıdık Yıldırım ise, konunun takipçisi olacaklarını belirterek, ölümden döndüklerinin belirtti.

Olayın ardından Yüksekova'ya dönen BDP'liler, Hakkari Baro Başkanı Av. Kutbettin Beyazıt ve BDP Yüksekova İlçe Başkanı Rüstem Demir ile birlikte Yüksekova Adliyesi'ne geçerek suç duyurusunda bulundu. Buradan BDP'liler emniyete yönlendirildi. Emniyette araçta inceleme yapılacağı ve olay yerine giderek olay yeri incelemesi yapılacağı kaydedildi. (Hakkari/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

‘Bilim insanlarına tehdit suç değil mi?’

SONRAKİ HABER

DİSK, 1 Mayıs öncesi bildiri dağıtımlarına devam ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa