Antalya’nın karikatür ödülü Sait Munzur’a

Antalya’nın karikatür ödülü Sait Munzur’a

YARIŞMA Konusu ‘Genç Olmak Kolay Mı?’ olan ve bu yıl 2. kez gerçekleşen Ulusal Antalya Karikatür Yarışmasına 275 karikatürcü 493 karikatürle katıldı. Ercan Akyol, Ferit Avcı, Cihan Demirci, Kamil Masaracı ve Akdağ Saydut’tan oluşan yarışma jürisinin değerlendirmesiyle birincilik ödülünü Sait Munzur, iki

Yarışmadaki 3 özel ödülden; Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülünü; Aytur Şahinbay, Altan Erbulak Özel Ödülünü; Kürşat Zaman, yarışmadaki özel ödüller arasında ilan edilmediği halde Jürinin vermeye değer bulduğu Jüri Özel Ödülü ise Tuncer Özer kazandılar. 18 yaş altındaki genç karikatürcüleri özendirmek amacıyla verilen Jüri Özendirme Ödülleri’ni 14-15 ve 16 yaşlarındaki üç genç karikatürcü; Utku Kalıpçıoğlu, Berk Selçuk ve Baret Kazazoğlu kazandılar.

BİR SICAK KAHKAHA

Yarışmanın sergi açılışı ve ödül töreni “Antalya Gençlik Şenliği” kapsamında 5 Mayıs 2012 Cumartesi günü yapılacak. Yarışmanın ödül töreninin ardından, bu yılki yarışmada adına özel ödül bulunan 1988’de yitirdiğimiz karikatürcü ve çok yönlü sanatçı Altan Erbulak anısına ‘Bir Sıcak Kahkaha’ adlı görsel sunumlu bir anma söyleşisi gerçekleştirilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net