Genelkurmay mesajında 'Dik duruş' ifadesini Akit uydurmuş

Genelkurmay mesajında 'Dik duruş' ifadesini Akit uydurmuş

Yeni Akit Gazetesi, Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya’nın Medine’de kalp krizi geçirerek ölümünün ardından Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrul Gazi Özkürkçü’nün “Haksızlığa karşı en zor zamanda konuşmasını bilmiş ve dik duruşundan asla taviz vermemiştir” ifadeleriyle dile getirdiği taziye mesajı ile ilgili açıklama yaptı.

'Cumhuriyet'in taziye hazımsızlığı' başlığıyla sürmanşetten duyurulan açıklamada Akit, "dik duruş" ifadesinin "sehven" tırnak içinde verildiğini öne sürdü.

Akit'ten taziye mesajı ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Muhabirimizin haberde kullandığı sehven tırnak içine alınan “dik duruş” ifadesi de belli kesimler tarafından eleştiri yapıldı. Karakaya’nın milli kimliğine yapılan vurguyu yansıtan “dik duruş” ifadesi üzerinden Genelkurmay İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrul Gazi Özkürkçü hedef alındı. Oysa haberde yer alan “En zor zamanlarda dik duruşundan taviz vermedi” cümlesi gazetemiz tarafından, merhum Hasan Karakaya’nın son dönemde TSK’nın terörle mücadelesinde hep ordunun yanında durduğu ve TSK tarafından yayınlanan bilgilendirmelere birinci derecede önem verdiğini ortaya koyan bir ifade olarak eklenmiştir. Özkürkçü, sehven tırnak içine alınan ifadeden dolayı malum çevrelerin haksız saldırılarına maruz kalmıştır.” (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 05 Ocak 2016 10:57
www.evrensel.net