12 Nisan 2012 14:07

Akdeniz Belediyesi ‘kentsel dönüşümü’ tartışacak

BDP’li Akdeniz Belediyesi, Kürt yurttaşların yoğun olarak yaşadığı Çay, Çilek ve Özgürlük mahallelerinde uygulanmak istenen kentsel dönüşüm projesini, akademisyenler, uzmanlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve halkın katılacağı panelde tartışmaya açacak. Türkiye’de farklı kentlerde uygulana

Akdeniz Belediyesi ‘kentsel dönüşümü’ tartışacak

Paylaş

BDP’li Akdeniz Belediyesi, Kürt yurttaşların yoğun olarak yaşadığı Çay, Çilek ve Özgürlük mahallelerinde uygulanmak istenen kentsel dönüşüm projesini, akademisyenler, uzmanlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve halkın katılacağı panelde tartışmaya açacak. Türkiye’de farklı kentlerde uygulanan projelerden örneklerin tartışılacağı “Kentsel Dönüşüme Alternatif Yaklaşımlar - Sağlıklaştırma ve Sosyal Politikalar” başlıklı panel, 15 Nisan Pazar günü Büyükşehir Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Saat 10.00’da başlayıp, saat 17.00’de bitecek panel, iki oturum halinde yapılacak. Panel, Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk’ün konuşması ile başlayacak ve TOKİ’nin 3 mahallede uygulamayı planladığı projeye mahalle sakinlerinin tepkisi ile akademisyen, hukukçu ve meslek odalarının görüş ve önerilerini yansıtan belgesel film gösterimi ile sürecek.

Panelle ilgili bir açıklama yapan Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Çiğdem Göksoy, TOKİ projesinde adı geçen mahalle halkında oluşan kaygı ve tepkilerle birlikte, yoğun talep üzerine etkinliği düzenlediklerini söyledi.

OTOBÜSLER KALDIRILACAK

Göksoy, tüm siyasi partilerin Mersin milletvekillerine, Valilik, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri ile üniversite, meslek odaları, sivil toplum örgütlerine davetiye gönderdiklerini kaydetti. Panele katılımı arttırmak için kentin işlek noktalarına bilboard ve pankartların asıldığını, mahallelerde el ilanları dağıtılarak, radyo anonsu yapıldığını da belirten Göksoy, Çilek ve Özgürlük mahalleleri muhtarlık binaları önünden, Çay Mahallesi’nde de Ahmet Kaya Parkı’ndan, saat 09.00’da otobüslerle halkın Büyükşehir Kongre Sarayı’na taşınacağını sözlerine ekledi.
(Mersin/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul’da Kadın Emeği Konferansı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan tehlikeli açıklar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa