DİHA: 70 yaşındaki astım hastası Salih Baygın gazdan yaşamını yitirdi

DİHA: 70 yaşındaki astım hastası Salih Baygın gazdan yaşamını yitirdi

Sur ilçesi Merg Ehmed Caddesi üzerinde polisler ile gençler arasında çıkan çatışmalarda, polisin attığı gaz bombasının düştüğü evde tek başına yaşayan 70 yaşındaki astım hastası Salih Baygın isimli yurttaş yaşamını yitirdi. Baygın'ın canezasinin mahalleden çıkarılmasına polisler izin vermiyor.

DİHA’nın haberine göre Diyarbakır'ın Sur ilçesinin 4 mahallesinde 22 gündür devam eden sokağa çıkma yasağını protesto eden gençler, Merg Ehmed Caddesi'ni trafige kapattı. Bunun üzerine polisler gaz bombası ile gençlere saldırdı. Çatışmaların yaşandığı sırada polisin attığı gaz bombası caddeye çıkan Otel Sokak'ta bulunan bir evin içerisinde girdi. Gaz bombasının etkisi ile evde tek başına yaşayan 70 yaşındaki astım hastası Salih Baygın isimli yurttaş, yaşamını yitirdi.

Çevredeki yurttaşların fark etmesi üzerine eve girerek, Baygın'ın cenazesini almak istedi. Ancak içerdeki gaz kokusundan eve girmekte zorlanan yurttaşlar, daha sonra Baygın'ın cenazesini battaniyeye sararak dışarıya çıkardı. Cenazeyi çatışmaların olduğu bölgenin dışına çıkarmak isteyen yurttaşlara engel olan polis, sokağa ambulansın girmesine de izin vermedi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 23 Aralık 2015 19:41
www.evrensel.net